Sklep internetowy

SELEN 40047

110,00 zł

Chcesz kupić ten produkt za 85,00 zł?
Załóż bezpłatne konto w naszym sklepie.
Zajmie Ci to dwie minuty.

Kliknij tutaj!

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® Selen w kapsułkach.  

Suplement diety uzupełniający codzienne pożywienie w biologicznie aktywny selen z drożdży piwnych. Jest bardzo ważnym elementem śladowym dla ochrony komórek i ich materiału genetycznego.  Jest podstawowym składnikiem enzymu peroksydazy glutationu –  silny antyoksydant wspomagający organizm w walce z wolnymi rodnikami tlenowymi oraz funkcje zdrowego układu odpornościowego. Zmniejsza toksyczne działanie metali ciężkich  i pierwiastków radioaktywnych. Produkt nie jest substytutem zróżnicowanej diety.  Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. 

TRISANA® vital Selen zawiera biologicznie aktywny selen pozyskiwany z drożdży piwnych. Regularne stosowanie tego pierwiastka śladowego w preparatach witaminowo – mineralnych jest korzystne dla każdego! Selen jest pierwiastkiem ważnym dla wielu procesów życiowych. W organizmie znajduje się we wszystkich tkankach. Największe ilości zawierają nerki, wątroba, śledziona, trzustka i jądra. Selen wchodzi w skład peroksydazy glutationu, enzymu chroniącego komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Niszczy ona nadtlenek wodoru i nadtlenki związków tłuszczowych, biorących udział w rozwoju miażdżycy.

Selen tworzy proste i kompleksowe związki z niektórymi metalami - kadmem, talem i srebrem, które jako słabo rozpuszczalne są mniej toksyczne. Rtęć i ołów również ulegają związaniu, ale mogą tworzyć się kompleksy zatrzymywane w wątrobie i nerkach. Ponadto selen występuje również w płytkach krwi (trombocytach) i czerwonych ciałkach krwi (erytrocytach), chroniąc cząsteczkę hemoglobiny. U osób starszych stężenia selenu w erytrocytach są znacznie niższe w porównaniu ze stężeniami u osób młodych. Dodatkowo w surowicy wyodrębniono białko zawierające selen, które wiąże ok. 36 % selenu osocza. Zmniejszając lepkość krwi i ryzyko zakrzepów selen przyczynia się do ochrony układu krążenia.

Palaczom papierosów (narażonym na zmasowany atak wolnych rodników z każdym haustem dymu tytoniowego wciąganego do płuc) sugeruje się uzupełnienie diety w związki selenu.

Skład produktu

Skład: mączka kukurydziana (60,5%)- substancja wypełniająca, drożdże selenowe 0,2% (20,0%), kapsułka hydroksypropylmetylcelulozowa (9,3%).   

 

wartość odżywcza    1 kapsułka    100g    *%RDA 
wartość energetyczna     0,79kJ/3,29kcal     317,3kJ/1327,7kcal   
białko     0,025g    10,08g  
węglowodany    0,04g    55,24g  
tłuszcz    0,00g    0,81g  
selen    100µg      40,32mg    182%

*-%RDA zalecanej dawki dziennej według rozporządzenia UE 1169/2011

Zalecane stosowanie

Zalecane stosowanie: 1 kapsułka przed jedzeniem, popić. Suplement nie jest substytutem zróżnicowanej diety. 

Zawartość opakowania

100 kapsułek