Sklep internetowy

SELEN 40047

110,00 zł

Chcesz kupić ten produkt za 85,00 zł?
Załóż bezpłatne konto w naszym sklepie.
Zajmie Ci to dwie minuty.

Kliknij tutaj!

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® Selen w kapsułkach.  

Suplement diety uzupełniający codzienne pożywienie w biologicznie aktywny selen. Jest bardzo ważnym elementem śladowym dla ochrony komórek i ich materiału genetycznego.  Jest podstawowym składnikiem enzymu peroksydazy glutationu –  silny antyoksydant wspomagający organizm w walce z wolnymi rodnikami tlenowymi oraz funkcje zdrowego układu odpornościowego. Zmniejsza toksyczne działanie metali ciężkich i pierwiastków radioaktywnych. Produkt nie jest substytutem zróżnicowanej diety.  Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. 

Selen tworzy proste i kompleksowe związki z niektórymi metalami - kadmem, talem i srebrem, które jako słabo rozpuszczalne są mniej toksyczne. Rtęć i ołów również ulegają związaniu, ale mogą tworzyć się kompleksy zatrzymywane w wątrobie i nerkach. Ponadto selen występuje również w płytkach krwi (trombocytach) i czerwonych ciałkach krwi (erytrocytach), chroniąc cząsteczkę hemoglobiny. U osób starszych stężenia selenu w erytrocytach są znacznie niższe w porównaniu ze stężeniami u osób młodych. Dodatkowo w surowicy wyodrębniono białko zawierające selen, które wiąże ok. 36 % selenu osocza. Zmniejszając lepkość krwi i ryzyko zakrzepów selen przyczynia się do ochrony układu krążenia.

Palaczom papierosów (narażonym na zmasowany atak wolnych rodników z każdym haustem dymu tytoniowego wciąganego do płuc) sugeruje się uzupełnienie diety w związki selenu.

Skład produktu

Składniki: środek wypełniający: celuloza mikrokrystaliczna, substancja do powlekania (osłona kapsułki): hydroksypropylometyloceluloza,  L-selenometionina (0,5% selenu)(7,5%) 

 

 

 

Wartości odżywcze

W porcji dziennej

W 100g

*%RWS

 

Wartość energetyczna

0,5kJ/0,1kcal

370kJ/88kcal

 

Tłuszcz

- w tym tłuszcze nasycone

<0,01g

<0,01g

<0,1g

<0,1g

 

Węglowodany

- w tym cukier

0,01g

<0,01g

<0,1g

<0,1g

 

Błonnik pokarmowy

<0,1g

41,2g

 

 

Białko

<0,1g

0,1g

 

Sól

<0,1g

0,1g

 

Selen

55μg

37,7mg

100%


*-%RDA zalecanej dawki dziennej według rozporządzenia UE 1169/2011 

Zalecane stosowanie

Zażywać jedną kapsułkę dziennie co najmniej 30 minut przed posiłkiem, nie rozgryzać, popić dużą ilością płynu. Niedozwolone jest przekraczanie zaleconej dawki dziennej. Suplementy diety nie zastępują zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia. 

Zawartość opakowania

100 kapsułek