Sklep internetowy

OPC 95 40023

195,00 zł

Chcesz kupić ten produkt za 150,00 zł?
Załóż bezpłatne konto w naszym sklepie.
Zajmie Ci to dwie minuty.

Kliknij tutaj!

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® OPC 95.

Suplement diety pochodzenia roślinnego,  uzupełniający pożywienie w oligomery  procyjanidyny (OPC) z pestek winogron i resweratrol. Zawiera także witaminy C i E.   

Buforowana postać witaminy C ma wydłużony czas działania i wzmacnia działanie oligomerów procyjanidyny, witamina E uszlachetnia ten niepowtarzalny skład.
Taki biokompleks jest najsilniejszym roślinnym antyutleniaczem.

TRISANA® OPC 95 jedyne w swoim rodzaju źródło młodości!
Suplement uzupełnia dietę w oligomery procyjanidyny z pestek i resweratrol ze skórek winogron, a także w witaminy C i E. Oligomery procyjanidyny (OPC) to substancje roślinne należące do flawonoidów.
Są one przeciwutleniaczami wielokrotnie silniejszymi od witamin C i E. Chronią komórki organizmu przed uszkodzeniami wywoływanymi działaniem wolnych rodników.
Wyciąg ten zawiera związki, które rozpuszczają się zarówno w wodzie Jak i w tłuszczach. Dzięki temu przenikają one przez wszystkie błony komórkowe. Jest to jedna z niewielu substancji, która przenika przez barierę krew - mózg, a to oznacza, że jest w stanie chronić przed wolnymi rodnikami również komórki mózgu.

Wyciąg z pestek winogron działa korzystnie na naczynia krwionośne, wzmacnia osłabione naczynia włosowate– poprzez wpływ na struktury kolagenowe w ich ściankach oraz zwiększa ukrwienie tkanek, szczególnie w obrębie kończyn.
W 1992 roku naukowcy wyizolowali z owoców czerwonych winogron unikalny bioflawonoid: resweratrol.
Jest to związek występujący w dużych ilościach w czerwonym winie, a także m.in. w skórkach czerwonych winogron i śliwek. Jest związkiem z grupy polifenoli roślinnych.

Resweratrol (trans-3,4,5-trihydroksystilben) w tkankach roślinnych funkcjonuje jak antybiotyk (fitoncyd): działa niszcząco na patogeny, które wtargnęły do rośliny.W organizmie człowieka wykazuje dużą aktywność biologiczną. Jest antyoksydantem, a zarazem naturalnym fitoestrogenem. Jego silne działanie przeciwzapalne wykazano między innymi w nabłonku oddechowym – zarówno w warunkach doświadczalnych jak i w drogach oddechowych pacjentów.


Zdaniem autorów (zespół naukowców Imperial College w Londynie), wyniki ich badań wskazują, że przeciwzapalne spektrum działania resweratrolu jest na tyle duże, iż może on być wykorzystywany w medycynie.
Badano również udział resweratrolu w ochronie dziąseł u palaczy (są 3- 4 razy bardziej podatni na choroby dziąseł), wykazując jego udział w ochronie tkanek przed działaniem węglowodorów znajdujących się w dymie tytoniowym.
60

Skład produktu

Skład: L-askorbinian wapnia (witamina C),  ekstrakt OPC (polifenole 95%), octan D-α- tokoferolu (witamina E), ekstrakt z rdestowca japońskiego (resweratrol 25%), mączka kukurydziana, kapsułka: hydroksypropylmetylceluloza.  

 

wartości odżywcze    porcja dzienna (2 kapsułki)   100g  *%RDA
wartość energetyczna     4,4kJ/1,1kcal    518kJ/124kcal   
tłuszcz    <0,1g    <0,1g  
węglowodany    0,23g    26,9g  
białko    <0,1g    <0,1g  
sól    <0,1g    <0,1g  
błonnik    0,15g    17,6g  
witamina C    183mg    21,4g    228%

OPC ekstrakt z pestek winogron-

w tym 95% polifenoli 

   150mg 

   142,5mg

   17,6g

   16,7g

 

ekstrakt z rdestowca japońskiego-

w tym 25% resweratrolu

   30mg

   7,5mg

   3,5g

   0,9g

 
witamina E    20,2mg    2,4g    168%

*-%RDA zalecane dziennie spożycie zgodnie z rozporządzeniem UE 1169/2011

Zalecane stosowanie

Zalecane stosowanie: Dwa razy dziennie 1 kapsułka obficie popijając. Nie należy przekraczać dziennej porcji. Suplement nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Zawartość opakowania

60 kapsułek