Sklep internetowy

OPC 95 40023

150,00 zł

TRISANA® OPC 95 w kapsułkach . Suplement diety pochodzenia roślinnego,  uzupełniający pożywienie w oligomery  procyjanidyny (OPC) z pestek winogron i resweratrol. Zawiera także witaminy C i E.    ...

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® OPC 95 w kapsułkach.

Suplement diety pochodzenia roślinnego,  uzupełniający pożywienie w oligomery  procyjanidyny (OPC) z pestek winogron i resweratrol. Zawiera także witaminy C i E.   

Buforowana postać witaminy C ma wydłużony czas działania i wzmacnia działanie oligomerów procyjanidyny, witamina E uszlachetnia ten niepowtarzalny skład.
Taki biokompleks jest najsilniejszym roślinnym antyutleniaczem.

TRISANA® OPC 95 jedyne w swoim rodzaju źródło młodości!
Suplement uzupełnia dietę w oligomery procyjanidyny z pestek i resweratrol ze skórek winogron, a także w witaminy C i E. Oligomery procyjanidyny (OPC) to substancje roślinne należące do flawonoidów.
Są one przeciwutleniaczami wielokrotnie silniejszymi od witamin C i E. Chronią komórki organizmu przed uszkodzeniami wywoływanymi działaniem wolnych rodników.
Wyciąg ten zawiera związki, które rozpuszczają się zarówno w wodzie Jak i w tłuszczach. Dzięki temu przenikają one przez wszystkie błony komórkowe. Jest to jedna z niewielu substancji, która przenika przez barierę krew - mózg, a to oznacza, że jest w stanie chronić przed wolnymi rodnikami również komórki mózgu.

Wyciąg z pestek winogron działa korzystnie na naczynia krwionośne, wzmacnia osłabione naczynia włosowate– poprzez wpływ na struktury kolagenowe w ich ściankach oraz zwiększa ukrwienie tkanek, szczególnie w obrębie kończyn.
W 1992 roku naukowcy wyizolowali z owoców czerwonych winogron unikalny bioflawonoid: resweratrol.
Jest to związek występujący w dużych ilściach w czerwonym winie, a także m.in. w skórkach czerwonych winogron i śliwek. Jest związkiem z grupy polifenoli roślinnych.

Resweratrol (trans-3,4,5-trihydroksystilben) w tkankach roślinnych funkcjonuje jak antybiotyk (fitoncyd): działa niszcząco na patogeny, które wtargnęły do rośliny.W organizmie człowieka wykazuje dużą aktywność biologiczną. Jest antyoksydantem, a zarazem naturalnym fitoestrogenem. Jego silne działanie przeciwzapalne wykazano między innymi w nabłonku oddechowym – zarówno w warunkach doświadczalnych jak i w drogach oddechowych pacjentów.


Zdaniem autorów (zespół naukowców Imperial College w Londynie), wyniki ich badań wskazują, że przeciwzapalne spektrum działania resweratrolu jest na tyle duże, iż może on być wykorzystywany w medycynie.
Badano również udział resweratrolu w ochronie dziąseł u palaczy (są 3- 4 razy bardziej podatni na choroby dziąseł), wykazując jego udział w ochronie tkanek przed działaniem węglowodorów znajdujących się w dymie tytoniowym.

Poświadczenie zdrowotne:

Witamina C i E chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.

Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i układu nerwowego.

Skład produktu

Składniki: Substancja wypełniająca: skrobia kukurydziana; L-askorbinian wapnia (90% kwasu askorbinowego) (20,1%), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; substancja powlekająca: hydroksypropylometyloceluloza (roślinna otoczka kapsułki); ekstrakt z pestek winogron (13,7%), D-α-octan tokoferylu (47% witaminy E) (3,9%), ekstrakt z korzenia rdestowca ostrokończystego (25% resweratrolu) (2,7%)

Oznaczenie wartości odżywczej:

w dawce dziennej

ZDS (%)*

w 100 g

Wartość energetyczna (kJ / kcal)

Tłuszcz
- w tym kwasy tłuszczowe nasycone

Węglowodany
- w tym cukry

Błonnik

Białko

Sól

Witamina C

Ekstrakt z pestek winogron
- w tym 95% proantocyjanu

Ekstrakt z korzenia rdestowca ostrokończystego
- w tym 25% resweratrolu

Witamina E

16 / 4

< 0,1 g
< 0,1 g


0,4 g
< 0,1 g

0,4 g

< 0,1 g

< 0,1 g

198 mg

150 mg
142,5 mg

30 mg

7,5 mg

20,2 mg D-α-TE

 

 

 

 

 

 

 

 

248%

 

 

 

 

168%

1053 / 251

0,2 g
< 0,1 g


34,7 g
< 0,1 g

32,1 g

0,2 g

0,1 g

13,0 g

9,9 g
9,4 g

2,0 g

0,5 g

1,3 g D-α-TE

*procentowe pokrycie wartości referencyjnych dla składników odżywczych (referencyjne wartości spożycia, ZDS) w myśl Załącznika XIII do Rozporządzenia UE 1169/2011 LMIV

 

Zalecane stosowanie

Dwa razy dziennie 1 kapsułka obficie popijając. Nie należy przekraczać dziennej porcji. Suplement nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Informacja dla diabetyków:

Odpowiedni dla diabetyków.

Informacja dla alergików:

Produkt zawiera(D-a-Tokoferyl) z soi. Bez glutenu i bez laktozy.

Informacje o przechowywaniu:

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i zawsze szczelnie zamknięte. 

Trzymać z dala od dzieci.

Zawartość opakowania

60 kapsułek