Sklep internetowy

KOLLAGEN DRINK pomarańczowy 40108

165,00 zł

Chcesz kupić ten produkt za 125,00 zł?
Załóż bezpłatne konto w naszym sklepie.
Zajmie Ci to dwie minuty.

Kliknij tutaj!

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® Kolagen- Drink.

Suplement diety w postaci proszku, zawiera cenne składniki odżywcze istotne dla skóry, włosów i paznokci. Wspomaga odżywianie w czasie regeneracji elementów tkanki łącznej: chrząstki, ścięgien i więzadeł.
Zawarte tu aminokwasy wchodzą w skład kolagenu. Suplement diety dla każdego o smaku czerwonych pomarańczy. Może być stosowany również przez chorych na cukrzycę (jedna szklanka napoju = 1,5WW).

Hydrolizat kolagenu jest bardzo pomocny w leczeniu upośledzenia funkcji stawów. Najczęściej występującymi chorobami związanymi z uszkodzeniem chrząstki są: osteoartroza, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dna i kolagenozy.
Choroby związane z upośledzeniem funkcji stawów stanowią w Polce coraz większy problem i to coraz w młodszym wieku.


Czynnikami zwiększonego ryzyka są: podeszły wiek, płeć żeńska (zwłaszcza kobiety w okresie pomenopauzalnym), nadwaga, nadmierne obciążenie stawów, urazy stawów, mała aktywność fizyczna, choroby metaboliczne, np. cukrzyca.
Badania wykazały, że pod wpływem hydrolizatu kolagenu komórki stymulowane są zarówno do produkcji kolagenu, jak i proteoglikanów, czyli dwóch najważniejszych składowych macierzy.


Kolagen, podobnie jak inne białka nie jest nam dany raz na zawsze. "Rodzi się" w swoich komórkach macierzystych i "umiera" czyli podlega procesom syntezy i rozpadu, tak samo jak różne elementy białek podlegają procesom anabolicznym i katabolicznym.
Rozpadający się kolagen katabolizuje w energię i odpady jak inne białka. Kolagen jednak ma również w organizmie prawdziwych, śmiertelnych wrogów i jest autentycznie przez nich niszczony. W miejsce eksterminowanego kolagenu powstaje nowy, Trwa nieustanna wymiana.


Istotne jest to, że w młodym wieku, w stanach zdrowia i przy dbałości o prawidłową gospodarkę aminokwasową kolagen syntetyzuje w komórki dość szybko. A rozpada się w organizmie dość powoli. Okres takiego prawidłowego, połowicznego rozpadu, to 50-60 dni.
Kolagen dojrzewa powoli, a konkretnie - powoli formują się jego pełnowartościowe cząsteczki. Przy tym na długość tych procesów dojrzewania ma istotny wpływ biologiczny wiek człowieka.


Wraz z posuwaniem się wieku biologicznego, kolagen dojrzewa jeszcze wolniej. I na odwrót - osoby dysponujące kolagenem w "świetnej formie", czyli po prostu częściej wymienianym - wyglądają na młodsze, niż na to wskazuje ich metryka.


Generalnie przyjmuje się, że (niestety) już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia u większości przedstawicieli homo sapiens procesy dojrzewania kolagenu zaczynają zwalniać - i zwalniać już będą do końca życia. Z punktu widzenia badań nad tym - bez wątpienia - białkiem młodości, początek procesu starzenia następuje u większości z nas o wiele wcześniej, niż się powszechnie uważa.

Skład produktu

Składniki: hydrolizat kolagenu (88%), cukier gronowy (4%), środek zakwaszający: kwas cytrynowy (3,7%), aromat z czerwonych pomaraoczy, naturalny barwnik z czerwonych buraków i beta karotenu, kwas askorbinowy (0,8%), środek słodzący: Rebaudiosid A (ze stewii-  Stevia rebaudiana)   

 

wartość odżywcza    w 100g    dzienna dawka- 20g  
wartość energetyczna     1606,63kJ/384kcal      321,33kJ/76,80kcal
białko    83,85g    16,80g
węglowodany/w tym cukier     7,51g/6,16g    1,50g/1,20g
tłuszcze (całkowite)    0,09g    0,2g
sód    48,60mg    9,72mg
kwasy organiczne    3,87%    
witamina C    800mg    160mg*

*-%zalecanej dawki dziennej wg RDA

Zalecane stosowanie

Zalecane stosowanie: Dzienną dawkę- 20 g proszku  rozpuścić w 250ml wody, soku owocowego lub jogurtu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. Produkt nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Przechowywać w chłodnym, suchym  miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. 

Zawartość opakowania

500g