Sklep internetowy

COPAR 40016

275,00 zł

TRISANA® Copar  w kapsułkach. Suplement diety w kapsułkach. Uzupełnia codzienną dietę w składniki istotne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby i jelit. Wspomaga trawienie.  Zawi...

Kategoria:

Opis produktu

TRISANA® Copar w kapsułkach.

Suplement diety w kapsułkach. Uzupełnia codzienną dietę w składniki istotne dla prawidłowego funkcjonowania wątroby i jelit. Wspomaga trawienie. 

Zawiera naturalne składniki takie jak wyciąg z imbiru, kurkumy, mniszka lekarskiego, sproszkowany grzyb Reishi, zmielone nasiona babki płesznik czy sproszkowane buraki.

 

NOWOŚĆ!!! - Obejrzyj video o tym produkcie w cyklu o produktach w 10 minut:

https://www.youtube.com/watch?v=oJOE4JjzU1Q&t=0s

 

 

 

WARTO WIEDZIE?: 

Czynność motoryczna przewodu pokarmowego Zawartość przewodu pokarmowego ulega stałemu przesuwaniu, w kierunku od jamy ustnej do odbytu. Ważnym mechanizmem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego jest jego skoordynowana i precyzyjna czynność motoryczna - perystaltyka.

W wypadku jelit najbardziej charakterystyczny jest ruch robaczkowy (nazwa historyczna), a częściej nazwany obecnie bardziej prawidłowo - ruchem perystaltycznym. Polega on na tym, że skurcz jelita powstaje tylko w pewnym jego odcinku, na skutek skurczu mięśni okręnych i posuwa się naprzód, podobnie jak obserwujemy to np. u dżdżownic.

Prócz tych ruchów istnieją jeszcze ruchy wahadłowe, powstałe na skutek skurczu mięśni podłużnych. Obecnie uważa się, że to właśnie ruchy odcinkowe (wahadłowe) odgrywają ważniejszą rolę w przesuwaniu pokarmu niż ruchy perystaltyczne. Skurcze odcinkowe zachodzą z większą częstotliwością w proksymalnych niż w dystalnych częściach jelit co powoduje stopniowe przesuwanie pokarmu.

Ważną rolę w perystaltyce jelita grubego odgrywają tzw. wędrujące kompleksy motoryczne (MMC) pojawiające się co kilka godzin. W jelicie grubym ruchy perystaltyczne zachodzą także w kierunku od odbytnicowym. Na czynność motoryczną jelit ma wpływ wiele czynników.

Niektóre hormony oraz odruchy nerwowe (żołądkowo-jelitowy czy jelitowo-jelitowy) mogą modyfikować aktywność fragmentów przewodu pokarmowego. Nadmierna czynność motoryczna jelit towarzyszy biegunce, a osłabiona jest ważnym mechanizmem zaparć.

Trawienie Do przyswojenia zdecydowanej większości pożywienia (białka, tłuszcze i węglowodany) konieczne jest trawienie. W jego wyniku zachodzi proces rozkładu do substancji prostszych, które podlegają wchłanianiu. Pokarmy są trawione za pomocą soków wydzielanych przez różne gruczoły. ślinianki i gruczoły ślinowe produkują ślinę, która zawiera amylazę ślinową. Błona śluzowa żołądka wydziela sok składający się głównie z kwasu solnego i pepsyny, jelito cienkie — tzw. sok jelitowy.

Soki te różnią się składem i czynnością. Oprócz tego do jelit wydzielają dwa ważne gruczoły - wątroba (żółć) i trzustka (sok trzustkowy). Strawione składniki pokarmu ulegają wchlanianiu; odbywa się ono głównie w jelicie cienkim, a w jelicie grubym wchłaniane są tylko niektóre substancje, jak np. woda i sole mineralne.

Źródło informacji: www.wikipedia.pl

Poświadczenia zdrowotne:

Witamina C zmniejsza zmęczenie i znużenie.

Witamina B6 i C wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Witamina B6 i C wspomagają prawidłowy metabolizm energetyczny.


Skład produktu

Składniki: nasiona babki płesznik całe (26,13%), babka płesznik mielona (22,1%), powłoka kapsułki: hypromeloza (14,9%), sproszkowany grzyb Reishi (13,47%), sproszkowane buraki (7,58%), maltodekstryna (5,81%), wyciąg z imbiru (5% Gingerole) (3,37%), wyciąg z mniszka lekarskiego (2,94%), bakterie mlekowe (2,5 mld CFU/g) (1,64%), kwas L-askorbinowy (0,93%), wyciąg z kurkumy (0,90%), chlorowodorek pirydoksyny (0,21%)  

 

Wartości odżywcze

W porcji dziennej

W 100g

*%RWS

Wartość energetyczna

13,01kJ/3,1kcal

547,6kJ/130,9kcal

 

Tłuszcz

- w tym kwasy tłuszczowe nasycone

0g

0g

0g

0g

 

W?glowodany

- w tym cukry

0,31g

0,06g

13,1g

2,3g

 

 

Błonnik pokarmowy

0,90g

37,9g

 

Białko

0,01g

0,5g

 

Sól

0g

0g

 

Nasiona babki płesznik

621mg

26,1g

 

Babka płesznik mielona

525mg

22,1g

 

Grzyb Reishi

320mg

13,5g

 

Sproszkowane buraki

180mg

7,6g

 

Maltodekstryna

138mg

5,8g

 

Wyciąg z imbiru

80mg

3,4g

 

Wyciąg z mniszka lekarskiego

70mg

2,9g

 

Bakterie mlekowe

39mg

1,6g

 

Wyciąg z kurkumy

21mg

0,9g

 

Witamina C

22mg

0,9g

28%

Witamina B6

4,2mg

0,2g

300%

*RWS- %zalecanej dawki dziennej wg. rozporządzenia UE 1169/2011

 

Zalecane stosowanie

Trzy razy dziennie 1 kapsułka po jedzeniu, obficie popijając. Nie należy przekraczać dziennej porcji. Suplement nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Informacje dla diabetyków:

Odpowiedni dla diabetyków.

Informacja dla alergików:

Nie zawiera alergenów (zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 1169/2011, strona 26).

Informacje o przechowywaniu:

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, i zawsze szczelnie zamknięte. Trzymać z dala od dzieci.

Zawartość opakowania

90 kapsułek